GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 11132311
*
nr 1113 2311
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2017
kl 19:13:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/5 23:14:33
1
100 kr
5/6 19:05:04
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16
-
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
-
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:06
*
Vas
nr 1113 2311
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/5 23:14:33 | 1 | 100 kr |
5/6 19:05:04 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16
-
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56 -
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:06